Ако не искате да харчите редовно пари за нов диван, да го ремонтирате, да сменяте покритието или да го чистите химически, можете просто да се грижите за него правилно, така че да издържи дълго време.
Решението на този въпрос включва няколко неща, като най-важното е грижата за материала на тапицерията и пълнежа.
Какъвто и да е дизайнът и тапицерията на вашия диван, трябва да се грижите за него в съответствие с инструкцията, която всеки уважаващ себе си доставчик дава към продукта. Ако имате въпроси относно използването му, отидете или се обадете в магазина, в който е направена покупката. Затова е важно да купувате изделия от доказани специалисти.
Знаете ли какви са идеалните условия за живот на тапицираните мебели?
Помещенията, в които са разположени трябва да са с температура между 15°C и 28°C и влажност между 30% и 80%. Влажността на въздуха в съвременните помещения обикновено е недостатъчна, така че специалните овлажнители са полезни както за хората, така и за мебелите. Ако тапицерията се наелектризира, това може да се отстрани, като използвате два начина: поддържане на оптимална влажност и закупуване на специални продукти с антистатичен ефект.
Заслужаващо внимание е почистването на дивана с пара. Необходим ви е парогенератор (днес много хора имат такива, така че ако нямате собствен, помолете приятели да ви дадат назаем). Хубавото на тази процедура е, че тя унищожава микробите, акарите и е превенция на алергичните проблеми.
Един съвет: преди да започнете да чистите с пара, проверете дали няма мръсотия по дивана, защото благодарение на парата тя може да остане там завинаги.
Същността на въпроса как да се грижим за кожения си диван се състои в:
Много собственици на дивани от светла кожа слагат одеяла върху тях или поставят подложка за сядане, за да не почистват излишно кожата. Но запомнете може да се появят следи, дори след сядане върху него с нов чифт дънки.
* Леки почистващи препарати за кожа под формата на спрейове: просто напръскайте повърхността на дивана и избършете с мека кърпа - готово, процедурата по почистване е завършена;
* Нежни почистващи препарати за кожа под формата на мокри кърпички: те са напоени със специална смес, която прави почистването на дивана наистина бързо и ефективно;
* Защитен крем, който не само почиства добре кожата, но и активно я предпазва от външни влияния, като по този начин удължава безпроблемната ѝ употреба. Но имайте предвид, че такива кремове не трябва да се използват за покрития от велур или набук.
Разбира се, можете да намерите различни рецепти за домашно приготвени продукти за грижа за кожата на мебелите, но понякога това изисква време, а не гарантира качество. Съгласете се, че ако човек може да си позволи такава скъпа покупка, вероятно ще намери средства за професионално почистване.
Важно е когато купувате специален почистващ препарат да прочетете съставките му: не трябва да съдържа хлор или силни разтворители.
Независимо от избрания вид грижа, никога не поставяйте кожения си диван в близост до радиатори, отоплителни уреди или на пряка слънчева светлина.
Почти гарантирано ще получите напукана или намачкана кожа. Същото важи и за диваните, тапицирани със синтетична кожа.
Ако са се появили малък разрез или дупка, запълнете ги със специално лепило или купете така наречената течна кожа, която да съответства на цвета на вашия диван.
Вероятно е излишно да ви напомняме, че трябва да отстраните всички петна от кожата възможно най-скоро. Ако разлеете нещо върху дивана, първо го забършете със суха кърпа и след това използвайте специален продукт или мек сапунен разтвор.
В нашите магазини на Нани Хоум ще откриете високо качествени дивани, които ще създадат уют и топлина в дома ви, а нашите консултанти ще ви обяснят как да полагате грижа за тях, за да бъдат в перфектно състояние дълго време.